MEGHÍVÓ

Természetes Életmód programok a klímaváltozás idején, Tatán”

Szeretettel meghívja Önt a Természetes Életmód Alapítvány

„A permakultúra jó gyakorlatai” (2)

Című szakmai rendezvényre a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01438 azonosító számú projekt keretében.

Időpont: 2021.október 11. (hétfő) 16:00 óra.

Helyszín: Tata, az Új Kajakház és Ökoturisztikai Központ (Tata, Tópart sétány 2.)

A permakultúra három fő etikai elve „Viseld gondját a Földnek, törődj az emberrel, és a megtermelt többletet méltányosan oszd el.”

A rendezvénysorozat mai előadásának célja: Megismerkedni a permakultúra fogalmával, szellemiségével, hiszen a permekultúra nem csak kertészkedés, hanem „életmód”. A permakultúra olyan mezőgazdasági termelő rendszerek tervezése, és működtetése, amelyek rendelkeznek a természetes ökoszisztémák változatosságával, stabilitásával és rugalmasságával. Az emberi közösségek és a természetes táj olyan harmóniája, aminek segítségével vidéki és városi környezetben, kis és nagy léptékben, egyéni életünk megszervezésében egyaránt jól használhatók.

 


PROGRAM:

16 órakor                    KÖSZÖNTŐ és a PROJEKT RÖVID BEMUTATÁSA Labanc Györgyi kuratóriumi elnök

16:10 órakor               SZAKMAI ELŐADÁSOK

17:30 órakor               SZENDVICS VACSORA, CIKÓRIAKÁVÉ, GYÓGYTEA, BIOSZÖRPÖK KÓSTOLÁSA

17.50 órakor               SZAKMAI ELŐADÁSOK folytatása

19:00                          RENDEZVÉNY ZÁRÁSA


Mottó: „Míg a világ problémái egyre bonyolultabbak, a megoldás továbbra is zavarba ejtően egyszerű."  Bill Mollison

Szakmai előadások és előadók:

1.)  Milyen a lehet jövő kertje? Permakultúra a mindennapokban. Egy átgondolt természetet megfigyelő, „utánzó” életmód megvalósítása.  Hogyan kertészkedjünk „kevés” fizikai munkával? 

    Baji Béla Okleveles kertészmérnök, Permakultúra diplomával. Permakultúra Magyaroszági elterjesztője (2009). A Permakultúra és önellátó gazdálkodás c. könyv szerzője. (2011) A MAPER tiszteletbeli   

     elnökségi tagja.

2.)  A családi önellátás és önfenntartás kérdései. A Permakultúra jó gyakorlatai a „Valaha tanyán”! Kulcsár Péter a „Valaha tanya” megálmodója, működtetője, a Magyar Permakultúra Egyesület (MAPER) gazdasági vezetője.

3.)  A gyerekek személyiségének fejlesztése, a Permakultúra módszereinek segítségével. A Permakultúra holisztikus szemlélete az óvoda- és iskola kertben. Labanc Györgyi Környezeti nevelő.

Szeretettel várunk minden olyan érdeklődőt, aki felfedezte újra, a természet csodáit, és a természetet utánozva, olyan saját kertet képzel el, amiben kevesebb munkával, elláthatja saját magát és a családját.

Az ilyen óvoda- és iskolakertben a gyerekek szívesen dolgoznak, élvezve közös tevékenységük valódi gyümölcseit.

Felhívjuk a Tisztelt Érdeklődők figyelmét, hogy a rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Részvételi szándékát kérjük, jelezze 2021.október 10. 18 óráig a  e-mail címen, vagy az alábbi telefonszámon:

+36 30- 419-5080 Labanc Györgyi

 

A következő rendezvény várható időpontja: 2021. október 25 (hétfő)

Helyszín: Új Kajakház és Ökoturisztikai Központ (Tata, Tópart sétány 2)


Környezeti nevelés

A cél olyan ökológiai szemléletmód kialakítása, ami biztosítja, hogy a gyerekek ne veszítsék el a kapcsolatukat a földdel, az évszakok változásával, a természet ritmusával, az élővilág szépségével, titokzatosságával.

Magyarországi Élőfalvak

„Ismerjük meg a természetet és a természetünket, hogy képesek legyünk örülni egy olyan világnak ami a harmónia és helyes arányok szerint működik, és mert nincs jó élet a hamisságban.”

 

Szelíd energia

A tanösvény a Nomád Tábor területén fölállított 10 állomásból és az állomásokon működő szelíd energia berendezésekből áll.

Fenntarthatóság

A szerves- gazdálkodási programunkkal partnere szeretnénk lenni mindazoknak, akik érintettek és érdekeltek a fönntarthatósági programokban.