„Vagy a tájban élünk tovább, vagy nem élünk tovább.” (Cz. A.)

Szenvedelmes megszólítás, klímaváltozás idején.

Így, a klímaváltozás idején, nem sok időnk maradt a további töprengésre, ha úgy tetszik a további időhúzásra. Jelesül, a verbális katasztrófaturizmusra, vagy a szakrális szörnyülködésre. Egyetlen jó út van az ökológiai megtérés, más szóval a fenntartható visszavonulás útja. A tájban élő embernek (ebből van a világon, a legkevesebb), vagy a tájba visszatérő embernek kell az őt megtartó élőhely. Ehhez kellenek jó környezeti elemek: a jó föld, a jó levegő, a részlet gazdag szerkezetű, jó kitettségű birtok, jó megközelítéssel, ilyet már nem lehet könnyen vásárolni. A jó gyakorlatban bevált mintázatokkal, működési egységekkel.(lásd www.teaagostyan.hu)

 

Legfontosabb a közös hit: „ha szakrálisan nem vagyunk organikusak, praktikusan nem megy”. Az Agostyáni Ökofaluban – Magyarország egyik első Ökofalujában –minden együtt van, harminc év tapasztalatával együtt.  20 hektár központi területtel és további 12 hektár kiegészítő részletekkel. Ezeken túl, minden megvan, ami egy régi faluban még megvolt: templom (a hely Árpád-kori rotundájának másolata), kocsma, iskola, a Természetes Életmód Alapítvány erdei iskolája, művelődési ház (az erdei iskola foglalkoztatója). Ellentétben, a többi legendává vált első hat Ökofaluval, Gyűrűfű, Visnyeszéplak, Drávafok, Galgafarm, Krisna-völgy, Gömörszőlős, eleddig nem be- és letelepedésre gondoltunk, hanem a rendszer kiépítésével, jó gyakorlattá alakításával és annak oktatásával voltunk elfoglalva, nem akármilyen szinten. Számos, bennünket követő család él a holdudvarunkban, de most kinyitjuk a főkaput. Várjuk közénk a társat, társakat, hogy együtt vigyük tovább az élet üzenetét: van tovább, és nem minden a természet, teremtés elleni befeszülésé.

Legfontosabb a jó szándék, a jó hit, a jó gondolkodás és jó szerencse. Mert az élethez szerencse is kell! A többit megbeszéljük.

Tata-Agostyán, 2021.08.17.

Czumpf Attila

+36-30-663-4651

Személyes találkozás csak telefonos egyeztetés után lehetséges!

A „Gyüttment találkozó” idején érdeklődni lehet: Labanc Györgyi +36-30-419 5080 (MÉH)

Környezeti nevelés

A cél olyan ökológiai szemléletmód kialakítása, ami biztosítja, hogy a gyerekek ne veszítsék el a kapcsolatukat a földdel, az évszakok változásával, a természet ritmusával, az élővilág szépségével, titokzatosságával.

Magyarországi Élőfalvak

„Ismerjük meg a természetet és a természetünket, hogy képesek legyünk örülni egy olyan világnak ami a harmónia és helyes arányok szerint működik, és mert nincs jó élet a hamisságban.”

 

Szelíd energia

A tanösvény a Nomád Tábor területén fölállított 10 állomásból és az állomásokon működő szelíd energia berendezésekből áll.

Fenntarthatóság

A szerves- gazdálkodási programunkkal partnere szeretnénk lenni mindazoknak, akik érintettek és érdekeltek a fönntarthatósági programokban.